Google Glass – další příběh a nová aplikace pro sdílení na Youtube videa

Google Glass – další příběh a nová aplikace pro sdílení na Youtube [videa]
2013-05-04T08:57:34+02:00
• 4. 5. 2013

O Google Glass jsme toho napsali již hodně, ale zjevně se toto téma nedá kompletně vyčerpat. Neustále vznikají nové projekty a zrovna Google nepřestává masírovat svými reklamami a příběhy. Dnes se podíváme na dvě videa, která mohou zpříjemnit víkendovou náladu. V první řadě si představíme nový příběh, který byl publikován na oficiálním Youtube kanálu Google Glass.

andrew-vanden-heuvel-google-glass-cern-1367606042

Tentokrát zamíříme s učitelem fyziky Andrewem Vanden Heuvelem do CERNu. Brýle získal samozřejmě v rámci programu Explorer, přičemž ukazuje, že se nejedná jen o hračku pro geeky. Na videu níže nám představuje, že se dají použít i pro výuku. Přímo ukazuje, že nyní nemusí cestovat celá třída na nákladné exkurze, ale bude stačit, když vyšlete jednoho učitele s Google Glass. Ten se spojí se třídou skrze Hangout. Studenti mohou pokládat otázky a různě reagovat na danou situaci. Jedná se o „levnější“ řešení, ale zároveň se tak i rozšiřují možnosti. Nyní se již podívejte na samotný příběh.

V nadpisu jsem slíbil také pohled na novou aplikaci, která byla vytvořena přímo pro Google Glass. Jmenuje se Fullscreen BEAM a její cíl je opravdu jednoduchý. Umožní vám sdílet natočená videa skrze chytré brýle přímo na Youtube. Nejedná se jen o běžnou beta verzi, ale již nyní má tento projekt svou webovou stránku, kde najdete několik nastavení. Bohužel tuto novinku může vyzkoušet jen 8000 lidí, ale jedná se o další projekt, na který se mohou těšit uživatelé uvažující o nákupu Google Glass.

Pokud vás tedy zajímá jeden z výsledků této aplikace a služby, přikládáme i video, které bylo nedávno sdíleno přímo na Twitteru. Právě i sem je vložen odkaz na Youtube video, které bylo sdíleno skrze Fullscreen BEAM.

Zdroje: beam.fullscreen.net, techradar.com, engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat