reklama

Čtečka otisků prstů ve smartphonech Samsungu?

Čtečka otisků prstů ve smartphonech Samsungu?
2013-05-23T13:04:34+01:00
• 23. 5. 2013

Již delší dobu pozorujeme, že si Apple pohrává s možností zabudování čtečky otisků prstů  do smartphonů nebo tabletů. V tuto chvíli vlastní společnost, která se touto problematikou zabývá, a navíc se objevují i patenty, které nasvědčují, že se něco chystá. Toho si asi všiml Samsung a možná plánuje vlastní řešení.

Zatím nemáme ani jeden důkaz v podobě patentu nebo snímku zařízení s takovou technologií, ale web SamMobile získal důkazy, které nasvědčují tomu, že se něco zřejmě chystá nebo testuje. V uniklé verzi ROM pro Samsung Galaxy S III, o které jsme vás informovali, se našlo několik důkazů. Konkrétně se jedná o SecSettings.apk, jenž v sobě obsahuje obrázky napovídající, že si korejský výrobce pohrává s možností čtečky otisků prstů.

fingerprintregisterbtna-1  fingerprintregisterbtne-1fingerprintregisterhand-6fingerprintregisterhand-8

Údajně se zapomnělo odstranit tento balíček z uniklé verze Androidu, ale samozřejmě se může jednat o mylnou interpretaci. Možná se jedná jen o nějakou funkcionalitu, která bude mít bezpečnostní charakter, ale poslední obrázek nasvědčuje tomu, že bychom se mohli dočkat zabezpečenějšího smartphonu z dílny Samsungu.

fingerprintregisterguid

Zdroj: sammobile.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim