reklama

Facebook nesmí aktualizovat svou aplikaci bez Google Play

Facebook nesmí aktualizovat svou aplikaci bez Google Play
2013-04-26T13:18:40+02:00
• 26. 4. 2013

Facebook nedávno sice uvedl svůj launcher pro několik modelů s Androidem, ale ještě před tím se objevila zpráva, že původní aplikace získává novou funkcionalitu. Spočívá v tom, že Facebook pro Android využíval vlastní mechanismus pro aktualizování. To znamená, že obcházel služby Google Play Store.

Facebook-update-2.2.1-g2-640x568 (1)

Ihned, jak se objevila tato novinka v testování, začalo se rozebírat, jestli je tento způsob vůbec správný. Vlastně by se aplikace mohla aktualizovat bez nutnosti zásahu uživatele. Dokonce by o nějakých novinkách ani nemusel vědět. To se samozřejmě nelíbilo Googlu a proto zasáhl. Nemusíte se bát, že by aplikaci jakkoliv penalizoval. Došlo k úpravě podmínek, kde se nyní jasně píše, že aplikace nesmí aktualizovat vlastní binární kód balíčku APK.

„An app downloaded from Google Play may not modify, replace or update its own APK binary code using any method other than Google Play’s update mechanism.“

Aplikace stažená z Google Play nemůže upravit, nahradit nebo aktualizovat svůj vlastní binární kód APK použitím jiné metody, než je aktualizační mechanizmus Google Play

Tímto vlastně Google řekl jednoznačné ne všem, kteří by chtěli tento způsob zavést u svých aplikací. Facebook se tak nadále bude muset spoléhat jen na služby obchodu Play. Původně si od toho sliboval rychlejší opravy a zavádění novinek.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim