Android 5.0 by měl nabrat zpoždění kvůli výrobcům

Android 5.0 by měl nabrat zpoždění kvůli výrobcům
2013-04-24T07:30:15+02:00
• 24. 4. 2013

Konference Google I/O 2013 neklepe na dveře, ale rovnou do nich buší. Už za několik týdnů se dozvíme ty nejžhavější novinky, které se budou točit kolem technologií společnosti Google. Očekává se mnoho změn, ale za poslední dobu jsme vám již přinesli informace o tom, že se nemusíme těšit na nový smartphone Nexus 5 nebo novinky od Motoroly. Ty by měly být uvedeny později v tomto roce. Údajně se dočkáme vylepšeného modelu Nexus 4 a druhé generace Nexus 7. Nyní se objevují spekulace, že se pozdrží i samotné představení nejnovější verze systému Android, který by měl být znám pod označením Key Lime Pie a ponese číslovku 5.0.

Key-Lime-Pie

Ke zdržení by mohlo dojít na 2-4 měsíce, přičemž zde nejsou technologické komplikace. Systém má být hotov a momentálně se jen vylaďuje. Problémy neexistují, a proto je zajímavé, proč by mělo dojít ke zdržení. Údajně se tak stane kvůli výrobcům, kteří do svých smartphonů teprve přinášejí aktualizace na ne zcela nejnovější verzi tohoto systému. Asi nemá cenu, abychom vás nutili vyjmenovat modely, které mají Android ve verzi 4.2.2.

Toto zdržení by mělo mírně vyrovnat náskok Googlu. Výrobci by dostali potřebný čas na dohnání ztrát, ale je tu otázka, jestli by stačila doba 4 měsíců. U některých firem můžeme pozorovat zpoždění i půl roku, nebo dokonce i rok. Můžeme se podívat na současný stav rozložení jednotlivých verzí, který by mohl napovídat, že by se nemuselo jednat o špatnou strategii, ale stačilo by to firmám?

Dashboards   Android Developers

Ačkoliv zahraniční zdroje zmiňují a opakují jen důvody, jež jsou uvedeny výše, my jsme se na to podívali z trochu jiného úhlu. Pokud opravdu dojde ke zdržení představení systému Android 5.0, nemusel by být důvod založen na firmách, které nestíhají jít s dobou. Je zde možnost, že nový ředitel Sundar Pichai došel k rozhodnutí, že ještě vyčká s představením, dokud nepřebere kompletně celou divizi pod svá křídla a neudělá potřebné změny. Toto je již naše spekulace, ale není až tak nereálná. Podobné věci a změny se stávají při změně vedení dosti často.

Ovšem se nyní objevují informace, že společnost Sony má mít v tuto chvíli již Android 5.0 PDK ve svých dílnách a laboratořích. Konkrétně zkratka PDK znamená „Platform development kit“, která souží jen pro vývoj. Někteří z vás by si mohli ihned říci, že by to mohlo znamenat, že následující Nexus bude z dílny tohoto výrobce, ale není tomu tak. Aktuální spekulace stále hovoří o společnosti LG, která by měla stát za Nexusem 5.

Android-5.0-jelly-bean-e1329833688603

V tuto chvíli zatím nevíme, jestli se dá z těchto spekulací cokoliv vyvozovat a jestli jsou postaveny na správných informacích. Konkrétně je přinesl web gadgetronica.com, který není tak moc proslaven ve světě mobilů. Navíc uvádí, že vše mají od zdroje, který je seznámen s celou situací. Zatím tedy doporučujeme zvolit vyčkávací strategii. Počkejme si na bližší informace, které se dozvíme zanedlouho.

Zdroj: developer.android.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat