reklama

Samsung získal ocenění za nejlepší inovaci CES 2013

Samsung získal ocenění za nejlepší inovaci [CES 2013]
2013-01-03T13:00:37+01:00
• 3. 1. 2013

Již zanedlouho se otevřou brány veletrhu CES v Las Vegas, kde budou představený žhavé novinky pro tento rok. Nejedná se sice o největší mobilní událost tohoto roku, ale občas se zde objeví zásadní novinky v mobilním trhu. Někteří výrobci zde minimálně získají nějaká ocenění.

V tuto chvíli oficiální Twitter účet @SamsungExynos oznámil, že korejská společnost získala ocenění za nejlepší inovaci pro svůj nejnovější procesor Exynos 5250. Ten zapadá do páté generace a jedná o dvoujádrový procesor s taktem 1,7 GHz na každém jádru. Je vyráběn pomocí 32nm technologie HKMG (High-K Metal Gate). Jedná se také o první procesor s jádry Cortex-A15.

Věděli jsme o něm už nějakou dobu a všichni si mysleli, že se poprvé objeví v top smartphonu, nebo maximálně v tabletu. Nakonec se poprvé objevil v Chromebooku, který jsme u nás testovali. Následně byl uveden v nejnovějším tabletu Nexus 10 pro Google. Když se na tento malý výčet podíváme s odstupem, tak Samsung zatím nenabízí jednoznačně své zařízení s tímto procesorem.

V tuto chvíli můžeme jen očekávat, že se objeví v nadcházející vlajkové lodi, ale stále zde visí otazník nad modelem 5450, který bude disponovat již čtyřmi jádry. Odhaduji, že se prvně objeví v nějakém tabletu a následně až v mobilu.

Zdroje: cesweb.org, pocketdroid.net

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim