reklama

Microsoft: Google nám brání ve vytvoření Youtube aplikace

Microsoft: Google nám brání ve vytvoření Youtube aplikace
2013-01-03T11:00:09+01:00
• 3. 1. 2013
1

Microsoft a Google se nemají v lásce, ale prozatím jsme neslyšeli o větších sporech. Tím samozřejmě neříkám, že žádné nejsou. V reklamních kampaních si jdou po krku, ale nyní na sebe zřejmě budou útočit skrze služby. Microsoft se ohradil, že Google brání ve vytvoření plnohodnotné aplikace Youtube pro systém Windows Phone.

Ačkoliv Youtube nedávno vylepšil API pro aplikace třetích stran, tak to zjevně způsobilo více problémů u redmondského systému. Například aplikace MetroTube musí řešit současné problémy obcházením oficiálních cest. Mohlo by se zdát, že se jedná o letmé hašteření, ale na oficiálním blogu Microsoftu Dave Heiner napsal:

„Google continues to prevent Microsoft from offering consumers a fully featured YouTube app for the Windows Phone,“

Na jednu stranu se můžeme ptát, proč by to vůbec měl Google zapotřebí, ale zřejmě se jedná o menší odvetu. Nejde ani tak o antireklamnu na své produkty, ale spíše na jednu stížnost, kterou podal Microsoft na Google v Evropě z monopolního chování. Jedná se sice o domněnku, ale proč vlastně podporovat konkurenční systém.

Nejedná se o jedinou šarvátku. Nedávno Google ukončil podporu některých služeb týkajících se například Gmailu, což se dotklo i Microsoftu. Zjevně se majitelé Windows Phone mobilů plnohodnotnější aplikace jen tak nedočkají.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Igor Ďurček

4. 1. 2013, 18:46

Tak im treba masny chleba…. :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim