reklama

Amazon vs. Apple – první kroky ve sporu o Appstore

Amazon vs. Apple – první kroky ve sporu o Appstore
2013-01-03T12:00:41+01:00
• 3. 1. 2013

Když dnes řekneme App Store, tak se nám většinou vybaví prostor pro aplikace od Applu. Jedná se o velmi známe spojení, které je ovšem jádrem sporu mezi společností z Cupertina a Amazonem. Právě ten používá označení „Amazon Appstore for Android“, což se samozřejmě nelíbí jablečné společnosti.

Spor se vede v USA již od předminulého roku a nyní padlo rozhodnutí v jednom ze šesti bodů. Nejedná se o celkovou výhru. Soud nyní rozhodl, že Amazon neuvedl klamavou reklamu a nezneužil slovo Appstore k oklamání zákazníků. Nyní je stále ve hře samotné slovo, které má být zneužíváno. Soud se usnesl, že Apple nedodal dostatečné množství důkazů k tomu, že byl poškozen reklamou Amazonu.

Budeme si muset ještě počkat na finální rozhodnutí, ale je otázkou, jestli si někdo může licencovat poměrně běžné spojení App Store. Samozřejmě zde byl první Apple, ale pokud se podíváme ke konkurenci, tak sice využívá třeba slovíčko Store, ale zbytkem se liší. Měl by Amazon ustoupit? Nebo tak moc ohrožuje službu Applu? Z mého úhlu pohledu se jedná o malicherný spor. Možná až zbytečný.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim