reklama

FroYo a diktování SMS–Jak na to (Video)

FroYo a diktování SMS–Jak na to (Video)
2012-09-30T14:24:03+02:00
• 6. 1. 2011
23

alt

Pokud jste čerstvými majiteli mobilního telefonu s operačním systémem Android ve verzi 2.2 FroYo a učíte se pracovat s tímto systémem, tak následující video je určeno pro vás. Jestli jste zatím nepřišli na to, jak diktovat třeba SMS zprávy nebo jakýkoliv text, který chcete vkládat pomocí hlasového vstupu, tak si dnes ukážeme jak tuto možnost zprovoznit.

Telefon: Samsung Galaxy S

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Celý návod je docela scestný a nedovede k zdárnému cíli.

Nejdřív si nainstalujte z marketu Voice Search (bez něj to nepojede), pak v nastavení klávesnice Vstupní jazyky a stačilo mi zaškrtnout češtinu (Voice search ji totiž umí), a pak již jenom stiskněte mikrofon a mluvte. Pro funkčnost musíte být připojeni k internetu.

21. Musíš nastavit češtinu v nastavení – je to myslím někde pod nastavení / klávesnice

Add wildfire a jiné mobily – není lepší si pořídit klávesnici, která má tlačítko pro hlasový vstup rovnou v sobě? Třeba Swiftkey, nebo při nejhorším SlideIt

Add Sense – to opravdu za chvíli omrzí :) Launger pro se mi osobně zdá daleko lepší

Dobrý den,
zvukové vkládání mi funguje, ale jen angličtina. Nevíte jak a kde si stáhnout tu češtinu. Děkuji

V případě, že Vám to nefunguje korektně rozpoznávání např. na HTC DESIRE, je potřeba znovu vybrat češtinu (ačkoliv ji máte vybranou v nastavení správně)- asi softwarový bug! Nejlepší volba je přes hardwarovou klávesu Vyhledávání (vpravo dole), následně kliknout na mikrofon pro hlasové rozpoznávání a ve většině těchto nefunfugujících případech to chce ještě odsouhlasit licenční podmínky (volba OK a Nastavení). Potom zvolit nastavení a opětovně i když je správně vybraná čeština vybrat v nabídce znovu češtinu). Potom již vše bude fungovat k vaši spokojenosti ;-)

Mám taky WF a samozřejmě to nefunguje. Nakonec, určitě bych to ani nevyužil jako asi všichni,ale za zkoušku by to stálo. Když jsem viděl poprvé představení froya tak jsem byl právě unešený z tohoto hlasového zadávání.. Nicíméně až budu příště kupovat nový stroj tak určitě jen s čistým androidem nebo něco jako má LG. Ta nástvaba od HTC je sice pěkná, ale časem prostě začně sr át zbytečná náročnost a nepochopitelná omezenost sense..

Na DesireHD stačí podržet symbol CZ a objeví se mikrofon. Pak stačí mluvit. Češtinu rozpoznává skvěle.

Mam naprosto odlisnou zkusenost, veskere vysledky mi navrhujes zasadne anlicky. Mam doma take HTC Legend a mohu srovnat nastaveni. Na Legendu to slape jak hodinky bez nastavovani. Mavn podezreni ze to bude ovlivnene firmwarem ktery je pro T mobil. Druhej Desire od Tmobilu dela tutez chybu.

blickyn – Ovšem pouze pro En mluvené slovo :(

je o sice pro En mluvené slovo, ale bere mi to normálně české věty a na tři věty max 2 chyby…musíš na něj mluvit pomalu a zřetelně, cca jako robot:) na Desire to jede skvěle.

Nvrhuji změnit titulek na:
FroYo a diktování SMS na Samsung Galaxy S–Jak na to (Video)

xtomas-Na HTC Desire mi to funguje následovně. Vlevo od mezerníku je jazyk klávesnice, například Cs. Na to ťuknout. Objeví se výběr mezinárodní klávesnice. Zde zvolit English. Nyní je místo Cs zobrazno En s ikonknou mikrofonu. Při podržení se otevře dialog pro namluvení textu

Ovšem pouze pro En mluvené slovo :(

Tak na dezire Z to funguje velmi dobře a není potřeba nic nastavovat.Vedle mezerníku je jazyk a toto tlačítko stačí podržet a můžete mluvit.Jdou namluvit i celé věty.

by ma zaujimalo, ci to zvlada len tau kratku vetu, alebo proste nadiktujem aj dve tri dlhsie a spacuje to. Sa mi to zda nepouzitelne ked pri takej kratkej vete to tak dlho spacuvava, to to mam rychlejsie napisane

Na LG Optimus One to funguje na android klávesnici rovnou bez přepínání.

Starej klump

7. 1. 2011, 20:00

na WF mi to teda v originální sms aplikaci nefunguje. ale funguje třeba v Handcent SMS (což je mimochodem lepší aplikace na zprávy než originální). taky jsem si nainstaloval Google voice search

Na HTC Desire mi to funguje následovně. Vlevo od mezerníku je jazyk klávesnice, například Cs. Na to ťuknout. Objeví se výběr mezinárodní klávesnice. Zde zvolit English. Nyní je místo Cs zobrazno En s ikonknou mikrofonu. Při podržení se otevře dialog pro namluvení textu :-)

Taky by mě zajímalo, jak na tom je WF

Na Desire mi to nejde, nemám na klávesnici ten vstup do toho nastavení. Nevíte, jak na to?

ano ma, jinak bych se neptal, jen ma jinou klavesnici nez desire..

htc wildfire ma android 2.2? Na mojem DesireHD to jde krásně

prave ze to tam vubec nikde neni…jen pres nejakou jinou klavensnici stazenou z marketu, ale ty nejsou tak dobre jako ta orginal

Přemysl Vaculík

6. 1. 2011, 17:04

melo by to byt podobne

nejaka rada jak to sprovoznit na htc wildfire? :(

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit