LG začíná lákat na představení mobilu LG G6 [aktualizováno]

LG začíná lákat na představení mobilu LG G6 [aktualizováno] 2017-1-12

Aktualizováno 12. 1.

Před týdnem jsme se dozvěděli, že společnost LG vzdává snahu o modulární top model. Následující LG G6 tak nabídne konvenční konstrukci bez jakýkoliv výměnných součástí. K představení by mělo dojít v únoru – buď v rámci veletrhu MWC v Barceloně nebo ještě před samotným začátkem. Konkrétní datum zatím nebylo zveřejněno.

Avšak už nyní se začíná rozbíhat marketing. LG vypustilo první video, které pravděpodobně láká na uvedení LG G6. V něm se dozvídáme, že máme očekávat velký displej pro lepší multitasking, ale bez zbytečně velkých rámečků – možná půjde o nový panel s poměrem stran 18:9, který byl nedávno představen. Kromě toho by měla novinka disponovat certifikací zaručující odolnost vůči vodě.

Původní článek 6. 1.

LG letos na CESu žádné nové telefony nepředstavilo, přesto jsme se o budoucnosti telefonů tohoto výrobce něco málo dozvěděli. Skott Ahn z LG totiž v rozhovoru pro The Wall Street Journal prozradil pár detailů ohledně připravovaného LG G6. Tím nejpodstatnějším je, že G6 již nebude modulární. A není se čemu divit. Bylo to totiž právě experimentování s modulárností, co zapříčinilo, že se model G5 neprosadil. Mimo jiné bylo loňské třetí čtvrtletí výdělečně nejhorším obdobím vůbec, a tak není divu, že se LG snaží z této propasti dostat ven.

Skott Ahn mimo jiné prozradil, že model G6 bude zaměřen na estetiku a použitelnost. Spekuluje se například o bezdrátovém dobíjení. Stejně jako modularita bylo u loňského modelu fiaskem i nešťastné konstrukční řešení, především hojně spekulovaný kov skrytý pod vrstvou plastu. Výrobce tedy ze zpětné vazby zákazníků vytěžil co možná nejvíce a s G6 již stejné chyby nehodlá opakovat.

Představení LG G6 je předběžně plánováno na barcelonský veletrh MWC, i když v úvahu připadá i několik alternativních termínů. Zajímavým faktem je, že cena by měla být velice podobná ceně LG G5, takže by nemuselo dojít k podražení oproti předchůdci. Necháme se tedy překvapit a zároveň doufáme, že G6 nabídne doopravdy lepší zážitek, než jeho předchůdce.

David Pilař

Student IT a technologický nadšenec, který po třech letech opustil Windows Phone a spokojeně používá telefon s Androidem. Rád recenzuje telefony a je rovněž fanouškem mobilního fotografování.